Wieczysta profesja S. Józefiny i S. Klary

Dzień 27 czerwca 2020 r. stał się radosnym dniem dla całej polskiej prowincji. Podczas uroczystej, koncelebrowanej mszy św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa pelplińskiego, ks. Ryszarda Kasyny odbyła się profesja wieczysta ślubów zakonnych S. Józefiny Madaj i S. Klary Andrzejczak.

Podczas homilii, ks. Biskup Kasyna podkreślił, że…zaślubiny wieczyste to święto oddania i zawierzenia. To święto, którego świat nie zrozumie. Zaślubiny stawiają wiele pytań, na które odpowiedź można znaleźć tylko na kartach Pisma św. Kto ma słabą wiarę nigdy nie zrozumie sensu życia zakonnego. Aby usłyszeć ten głos trzeba stać się sługą. S. Klara i S. Józefina mówią, że chce być Jego służebnicami, na Jego chwałę. Ks. Biskup skierował bezpośrednie słowa do sióstr: Jak długo będziecie starały się być służebnicami to wasze życie będzie spełnione. W nawiązaniu do słów Ewangelii, podkreślił, że są ludzie  których lampy płoną i są tacy, którzy  są ludźmi ciemności. Nie wystarczy mieć lampy, bo puste do niczego nie służą, nie ma sensu nosić lampy, które nie świecą, są tylko zbędnym ciężarem, mają sens tylko wtedy, gdy płoną, niech tak będzie w życiu s. Józefiny i S. Klary. Te lampy panien roztropnych płoną, bo źródłem ich światła jest sam Jezus, a oliwa jest jednością z Chrystusem – zakończył kaznodzieja.

GALERIA ZDJĘĆ

Po homilii, siostry Józefina i Klara złożyła śluby wieczyste na ręce przełożonej prowincjalnej S. Mirony Turzyńskiej.  Moment ślubów wieczystych poprzedza kilkuletnia formacja nowicjatu, postulatu i junioratu, która przygotowuje siostry do decyzji poświęcenia się na wyłączną służbę Chrystusowi. Uroczystość ślubów wieczystych to wielkie święto we wspólnocie zakonnej. Dlatego wiele sióstr z różnych wspólnot Polski przybyło na tę uroczystość. Wielką radością była obecność rodziców i najbliższych krewnych, kapłanów i przyjaciół. Niech to wydarzenie będzie umocnieniem wiary dla wszystkich uczestników tej uroczystości zakonnej, jak również tych, do których siostry zostały posłane. Zgodnie z dekretem przełożonych swą posługę będą pełnić w domach zakonnych w Więcborku i Darłowie. Niech Jezus będzie dla nich pokojem i radością!

Scroll to Top