O nas

Kim jesteśmy?

Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, nazywane też Siostrami z Orlika – bo w tej małej miejscowości na Kaszubach mieści się serce naszej polskiej prowincji – jesteśmy grupą kobiet tworzących duchową rodzinę jako zgromadzenie zakonne w Kościele Katolickim. „Razem z siostrami, które daje nam Bóg” tworzymy wspólnotę uczennic Jezusa Chrystusa, starając się naśladować Go w naszej codzienności i świadczyć o Jego miłości wobec świata. Publiczna konsekracja w Kościele, czyli złożone śluby zakonne zobowiązują nas do naśladowania Jezusa w Jego ubóstwie, czystości i posłuszeństwie.

Drogę życiową, na którą się zdecydowałyśmy, wybrałyśmy z miłości – albo raczej zostałyśmy wybrane przez Miłość. Dlaczego? Bo u źródła tej decyzji leży powołanie, jakie odkryłyśmy, rozeznałyśmy i na które postanowiłyśmy odpowiedzieć. Tę odpowiedź staramy się ponawiać każdego dnia, bo – jak mówią nasze zakonne konstytucje – „Życie to jednak nie ma żadnego znaczenia bez stałego wzrostu w miłości dla Jezusa, Pana historii, Słowa, które Stało się Ciałem” (KG#7).

Święty Franciszek z Asyżu, z sercem rozpalonym ogniem miłości do Chrystusa, wybrał drogę radykalnego życia Ewangelią w Kościele. Idąc za jego przykładem i tym samym pragnieniem miłości realizujemy nasze powołanie na drodze prostoty i służby innym, tak jak to uczyniła pokorna Matka Magdalena, Założycielka naszego Zgromadzenia.

Scroll to Top