Letnie spotkanie sióstr juniorystek

Na doroczny, letni zjazd sióstr juniorystek, zjechałyśmy się z naszych wspólnot z całej Polski. Ten oczekiwany czas rozpoczęłyśmy po uroczystości ślubów wieczystych sióstr juniorystek V roku, co było dla nas głębokim doświadczeniem. Pierwszy tydzień spędziłyśmy zawiązując wspólnotę. S. Majella Lizińczyk, mistrzyni junioratu, wprowadziła nas w rozważania ośmiu błogosławieństw. Miałyśmy również okazję w pracy w grupach by móc podzielić się własnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

W niedzielę, 5 lipca po dniu skupienia odnowiłyśmy  śluby zakonne: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości na kolejny rok. Drugi tydzień minął nam w obecności ks. Damiana Siwickiego, misjonarza Krwi Chrystusa. Zgłębiałyśmy i pochyliłyśmy się nad tematem: jak cenna jest Krew Chrystusa i ile znaczy w naszym życiu. Miałyśmy również spotkanie z przełożoną prowincjalną, s. Mironą Turzyńską i pielgrzymkę na Kalwarię Wielewską.


Dla mnie ten czas był spotkaniem z Panem Bogiem we wspólnocie, podsumowaniem minionego roku i nabraniem sił, a także przygotowaniem do kolejnego Bożego czasu, który jest przed nami – rekolekcje lectio divina.

S. Oliwia Kubaszowska

Scroll to Top