Letnie spotkanie sióstr juniorystek

W dniach 1-14 sierpnia odbyło się letnie spotkanie sióstr juniorystek. Tegoroczny zjazd miał nieco inną formę niż zwykle.

W pierwszym tygodniu odwiedził nas ksiądz Radosław Karczewski, który poprowadził cykl spotkań pod hasłem „7 języków miłości”. Wysłuchane konferencje stały się okazją do pochylenia się nad tym, w jaki sposób Pan Bóg obdarza nas miłością i jak my możemy Mu ją okazywać. Miałyśmy także okazję do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W drugim tygodniu udałyśmy się na pieszą pielgrzymkę diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Wędrowałyśmy w następujących grupach:

  • Tczewska- s. Janina,
  • Kociewska- s. Jonasza, s. Serafina,
  • Kaszubska- s. Urszula, s. Joana, s. Gaudia,
  • Chojnicka- s. Oliwia, s. Faustiana.

S. Oliwia i s. Faustiana gościły również jeden dzień w grupie świeckiej. Tydzień w drodze był dla nas czasem doświadczenia wspólnoty, Bożej Opatrzności i wzajemnego ubogacania się świadectwem wiary. Ten pielgrzymkowy czas to praktyczne doświadczenie treści, nad którymi pochylałyśmy się w pierwszej części tegorocznego junioratu. Ostatni dzień spędziłyśmy u Matki Bożej, powierzając Jej główną intencję trudu pątniczej drogi- nowe powołania oraz wytrwanie i umocnienie dla już powołanych. Modliłyśmy się również w intencjach powierzonych nam przez nasze siostry.

Niech dobry Bóg będzie uwielbiony za wszystkie łaski, które otrzymałyśmy.

Siostry juniorystki

Scroll to Top