Pelplin: spotkanie z okazji Dnia Życia Konsekrowanego

W Święto Ofiarowania Pańskiego w bazylice katedralnej w Pelplinie  zgromadziły się licznie osoby konsekrowane z całej diecezji pelplińskiej, w tym również Siostry Franciszkanki z Domu Prowincjalnego w Orliku, a także wspólnot z Chojnic i Człuchowa.

Przed godziną 11 wnętrze pelplińskiej katedry wypełniło się różnymi kolorami zakonnych habitów. Nie zabrakło też osób konsekrowanych z instytutów świeckich i indywidualnych form życia konsekrowanego, a także rodzin osób konsektowanych. Po procesji ze świecami wewnątrz świątyni rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez kilkudziesięciu duchownych pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja.

W homilii główny celebrans nawiązał do obrazu Narodzenia Pańskiego w ołtarzu mariackim pelplińskiej katedry. Zauważył, że „ci, którzy są blisko Jezusa są rozświetleni a ich twarze pięknieją”.

Uzasadniając doroczne spotkanie osób konsekrowanych kaznodzieja akcentował: „Jesteśmy tutaj, gdyż my kochamy Kościół i musimy mówić o pięknie Kościoła, który jest święty, gdyż ożywia Go Chrystus i Duch Święty swoją miłością”. 

Po homilii osoby konsekrowane odnowiły swoje przyrzeczenia podejmowane podczas ślubów i konsekracji. 

Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w seminaryjnym refektarzu, a podsumował je wykład przygotowany przez ks. dr Tomasza Huzarka, rektora WSD w Pelplinie.

Więcej na: Radio Głos

Scroll to Top