Rekolekcje walentynkowe dla małżeństw w Orliku

W sobotę 17 lutego w Orliku odbyło się jednodniowe spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw ze stażem małżeńskim 25+, pod hasłem: „Trójkąt małżeński”. W spotkaniu wzięło udział 12 par.

Rekolekcje poprowadzone przez małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła dotykały tematu „dialogu małżeńskiego”, czyli szczególnej rozmowy między małżonkami, do której zapraszają „Trzeciego”, czyli Boga, obecnego stale w ich relacji małżeńskiej na mocy udzielonego sobie przed laty sakramentu małżeństwa. Dialog małżeński jest chwilą szczególnego działania łaski sakramentu małżeństwa. Małżonkowie razem starają się rozeznać wolę Bożą w ich małżeństwie, dotykając przy tym zwykłych, codziennych spraw.

Po konferencji wprowadzającej w temat spotkania uczestnicy w przygotowanej kawiarence dialogowej mogli przy kawie przeprowadzić wzajemny dialog, co okazało się być wzruszającym momentem… W części popołudniowej wysłuchać mogli świadectwa jednego z małżeństw o modlitwie małżeńskiej i jej owocach w życiu, a także przeżyć wyjątkową adorację we dwoje. Zwieńczeniem dnia skupienia była wspólna Eucharystia w intencji uczestników, którą odprawił ks. Krzysztof Piątkiewicz, proboszcz parafii w Turzu, posługujący w Wydziale Duszpasterskim Kurii diecezjalnej w Pelplinie. W homilii podkreślił wartość modlitwy małżeńskiej i rodzinnej, jako fundamentu, na którym budowane rodziny są silne i zdolne przetrwać życiowe przeciwności i pokusy.

Scroll to Top