Sesja dla referentek powołaniowych w Częstochowie

Pod hasłem: „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi?” odbyła się na Jasnej Górze 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych za powołania. Spotkanie miało miejsce w dniach 27-29 stycznia. Wzięło w nim udział prawie 80 sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń.

Podczas corocznego spotkania uczestniczki wspólnie z zaproszonymi prelegentami pochyliły się nad różnymi aspektami relacji Kościół-młodzi oraz jak w tej relacji znaleźć właściwe środki komunikacji, a wszystko po to, aby lepiej zrozumieć młodych.

O tym, czym jest Kościół, jak dobrze komunikować się we wspólnocie, czy o różnorodności ludzkich zachowań mówił biblista ks. dr Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Siostry miały okazję do wymiany własnych doświadczeń i przemyśleń podczas rozmów i pracy w mniejszych grupach.

W niedzielę 29 stycznia Mszy Świętej o godz. 9:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski, delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań. Przypominając, że za kilka dni, 2 lutego, przypada Dzień Życia Konsekrowanego, bp Przybylski zachęcał, by już dzisiaj dziękować Bogu za te osoby i tworzyć kulturę rozumienia życia konsekrowanego. 

Scroll to Top