Zakroczym: spotkanie formacyjne dla Sióstr

W dniach 27-29 stycznia odbyła się sesja formacyjna dla Sióstr Franciszkanek polskiej prowincji w ramach formacji ciągłej. Po raz kolejny Siostry gościły w Centrum Duchowości Honoratianum prowadzonym przez Braci Kapucynów w Zakroczymiu.

W spotkaniu wzięły udział 23 siostry z różnych wspólnot. Prelegentami byli: s. Władysława Krasiczyńska CSSJ ze Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa i kapucyn o. Michał Deja OFMCap.

Jak się okazało, Pan Bóg zachęca nas nie tylko do wspierania z całym Kościołem otwartości na życie i chronienia go, ale także przyjmowana z wdzięcznością swojego własnego życia, które tak naprawdę jest życiem samego Pana Boga, który kochając nas i błogosławiąc nam się nim z nami podzielił. Także i my błogosławiąc Boga oddajemy Mu w liturgii eucharystycznej najcenniejszy dar, czyli znów darowane nam przez Niego życie. Proste? Niewątpliwie, lecz przeżyte na adoracji, medytacji, podczas pracy w grupach i w indywidualnej refleksji dla wielu z nas na nowo stało się inspiracją, by widzieć Boże dobro w sobie i w Siostrach.

Było nam ze sobą dobrze, wspólnota krótkiego spotkania ubogaciła nas, a także dodała otuchy. Kiedy Pan Jezus jest z nami, nie dojdą do głosu scenariusze pełne grozy, bo On rozprasza lęk, a my w sposób, który jest jeszcze przed nami ukryty, dojrzewamy do spotkania z Nim.

Dziękujemy jeszcze raz Siostrze Władysławie i Ojcu Michałowi, a także naszym Siostrom z Komisji Formacyjnej, że mogłyśmy uczestniczyć w tym pogodnym i dającym radość spotkaniu.

s. Aneta

Scroll to Top