Wizytacja generalna w polskiej Prowincji Sióstr Franciszkanek

W dniach od 12 kwietnia do 20 maja odbywa się kanoniczna wizytacja generalna w polskiej prowincji Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.

W imieniu Rady Generalnej wizytację przeprowadzają: siostra Dirce Limberger, I Radna Generalna oraz siostra Pacyfika Leman, również członkini Rady. Siostry odwiedziły wszystkie domy zakonne naszej Prowincji, gdzie wspólnie mogłyśmy cieszyć się z tego niecodziennego spotkania i umocnić siostrzane więzi.

Oprócz wizyt w poszczególnych wspólnotach, Siostry wizytatorki przygotowały także spotkania regionalne, które odbyły się w kilkunastoosobowych grupach w różnych wspólnotach. Była to okazja do modlitwy, refleksji, dzielenia się i doświadczenia jedności z siostrami z innych Prowincji w naszej wspólnej drodze życia charyzmatem Matki Magdaleny.  Tematem przewodnim spotkań było: „Wszystkie w sercu Boga”.

Ogromną dla nas radością było, że w czasie trwania wizytacji mogłyśmy wspólnie z naszymi Siostrami z Rady Generalnej świętować 30 kwietnia i 1 maja Dni Prowincji oraz jubileusz 75-lecia powstania naszej Prowincji p.w. Maryi Wspomożenie Wiernych. Z tej okazji Siostry przekazały dla prowincji prezent przygotowany na tę okazję od wspólnoty Generałatu: dar trzech Mszy Świętych w miejscach szczególnie ważnych dla naszej Kongregacji oraz uroczyste błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka dla całej Prowincji z okazji jubileuszu.

W czasie wizytacji, w dniu 10 maja, przypadała również 188. rocznica powstania naszego Zgromadzenia, szczególnie ważna dla nas data, kiedy odnawiamy wspólnie naszą profesję zakonną.

Jesteśmy wdzięczne Bogu za ten piękny i owocny czas, jakim obdarowało nas Jego kochające Serce i mamy nadzieję, że umocni to nas do jeszcze wierniejszej, codziennej służby w duchu naszych Założycieli oraz w duchowej jedności z naszymi siostrami, których serca biją rozsiane w różnych zakątkach świata.

Scroll to Top