[obi_yearly_archive title=” „]

 • Relacja z rekolekcji dla młodzieży w Orliku

  Relacja z rekolekcji dla młodzieży w Orliku

  W terminie 13 – 15 października odbyły się w Orliku rekolekcje dla młodych z cyklu „Mój wybór”, których temat przewodni brzmiał „Grzechy i cnoty„. Poprowadziły je s. Bernadetta i s. Antonia, a z posługą sakramentalną uczestniczkom towarzyszył o. Urban Pudełko OFM. W dniach skupienia wzięło udział 12 dziewcząt.

 • Rozważanie na XXVIII niedzielę zwykłą w roku A

  Rozważanie na XXVIII niedzielę zwykłą w roku A

  We fragmencie Ewangelii przeznaczonym na tę niedzielę w Liturgii Słowa, św. Mateusz pokazuje nam kolejną alegorię, jaką Jezus kieruje do arcykapłanów i przywódców żydowskich. Spróbujmy w osobistej modlitwie i rozważaniu odnaleźć w tym Słowie to, co chce powiedzieć dziś do nas.

 • 4 października czcimy w Kościele świętego Franciszka z Asyżu

  4 października czcimy w Kościele świętego Franciszka z Asyżu

  W Kościele Powszechnym jako wspomnienie liturgiczne, a w Rodzinie Zakonów Franciszkańskich jako Uroczystość Założyciela – w dniu 4 października uwielbiamy Boga za dar i świadectwo życia Franciszka z Asyżu – jednego z najpopularniejszych świętych Kościoła.

 • Rozważanie na XXVI niedzielę zwykłą w roku A

  Rozważanie na XXVI niedzielę zwykłą w roku A

  W dzisiejszym fragmencie Jezus przedstawia nam ojca i dwóch synów. Ojciec prosi każdego z nich, aby poszedł i pracował w winnicy.

 • Zaproszenie na Transitus

  Zaproszenie na Transitus

  Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Transitus w naszej kaplicy w Orliku! Odbędzie się ono 3 października po nabożeństwie różańcowym o 17:30. Dzień 3 października jest dniem szczególnym dla wszystkich zakonów franciszkańskich, ponieważ tego dnia zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy wigilię śmierci św. Franciszka z Asyżu. Nazwa TRANSITUS (łac. – przejście) przypomina nam, że śmierć św.…

 • Sobotnie Orlickie Spotkania dla młodych

  Sobotnie Orlickie Spotkania dla młodych

  Młodzież 14+ zapraszamy na kolejne S.O.S. – Sobotnie Orlickie Spotkania. Na spotkaniach zawsze znajdziecie czas na integrację, modlitwę, formację, zabawę i rozmowę – czyli coś dla ciała i dla ducha w dobrym towarzystwie! Zazwyczaj spotkania odbywają się w godzinach 10-16. Seria kolejnych S.O.S.-ów będzie poświęcona Dekalogowi. Więcej bieżących informacji znajdziecie na naszym profilu facebook’owym. Terminarz…

 • „Przysięga małżeńska przed laty i dziś” – III spotkanie dla małżeństw

  „Przysięga małżeńska przed laty i dziś” – III spotkanie dla małżeństw

  23 września we Wielu odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie rekolekcyjno-formacyjne dla małżeństw, zatytułowane: „Ach, co to był za ślub. Przysięga małżeńska przed laty i dziś”. Spotkanie poprowadzili Agnieszka i Krzysztof Prinz z Bydgoszczy.

 • Rozważanie na XXV niedzielę zwykłą w roku A

  Rozważanie na XXV niedzielę zwykłą w roku A

  „«Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy.»” – w niedzielnej ewangelii słyszymy kolejną z przypowieści Jezusa, w której dotykamy tajemnicy budowanego przez Niego Królestwa. Wśród wszystkich rodzajów szefów możemy spotkać wybitne jednostki, które potrafią zadbać o to, by ich pracownikom nigdy się nie nudziło i by…

 • „Zainwestuj w małżeństwo i rodzinę” – relacja z Kongresu Rodzin w Gdańsku

  „Zainwestuj w małżeństwo i rodzinę” – relacja z Kongresu Rodzin w Gdańsku

  W dniach 15-17 września w Gdańsku odbywał się VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W wydarzeniu wzięło udział ok. 500 osób z Polski i zagranicy.

Scroll to Top