[obi_yearly_archive title=” „]

 • Siostra Goretta odeszła po wieczną nagrodę…

  Siostra Goretta odeszła po wieczną nagrodę…

  6 czerwca przed godziną 21:00 w wieku 92 lat odeszła do Pana siostra Goretta Szarowska. 75 lat życia przeżyła jako Siostra Franciszkanka od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. S. Goretta Janina Szarowska urodziła się 30 marca 1932 roku w Mszanie koło Brodnicy. Już jako siedmioletnie dziecko doświadczyła okrucieństwa wojny; w ich domu rodzinnym wybuchła bomba. Po ukończeniu 16 roku życia…

 • Wizyta Przełożonej Generalnej w Polsce

  Wizyta Przełożonej Generalnej w Polsce

  W dniach 12-31 maja gościłyśmy w Polsce s. Ritę Ann Cammack, Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.

 • Świętujemy rocznicę powstania naszego Zgromadzenia

  Świętujemy rocznicę powstania naszego Zgromadzenia

  Dokładnie 189 lat temu nasza Założycielka, Katarzyna Damen, wraz z pierwszymi towarzyszkami przeprowadziła się do domu zwanego Krepplem w pobliżu holenderskiej wsi Heythuysen, który – uroczyście poświęcony przez miejscowego proboszcza ks. van der Zandta – stał się pierwszym klasztorem, a później przez wiele lat domem macierzystym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Data…

 • Spotkanie formacyjne przełożonych i Rady Prowincjalnej w Orliku

  Spotkanie formacyjne przełożonych i Rady Prowincjalnej w Orliku

  W dniach 27-28 kwietnia w Domu Prowincjalnym w Orliku odbyło się spotkanie przełożonych lokalnych z Radą Prowincjalną. Część formacyjną spotkania poprowadziła s. dr Estera Balcer ISSM. W spotkaniu wzięło udział 16 sióstr.

 • Spotkanie formacyjne dla kandydatek i postulantek w Częstochowie

  Spotkanie formacyjne dla kandydatek i postulantek w Częstochowie

  W dniach 19-21 kwietnia 2024 roku w Częstochowie odbyło się I ogólnopolskie spotkanie dla kandydatek, aspirantek i postulantek oraz ich formatorek organizowane przez Konsultę Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. W spotkaniu wzięły udział postulantka Karolina wraz z siostrą Bernadettą.

 • „Jubilate Deo” w Orliku

  „Jubilate Deo” w Orliku

  13 kwietnia w klasztorze w Orliku rozbrzmiało radosne „Jubilate Deo” za dar życia i powołania s. Zofii Kasprowicz oraz za 65. lat jej wiernego trwania w złożonych Bogu ślubach.

 • Pan zmartwychwstał, alleluja!

  Pan zmartwychwstał, alleluja!

  Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć wszystkim: niech pokój i miłosierdzie płynące z ran Chrystusa przenikają Waszą codzienność światłem i nadzieją, jakie niesie Dobra Nowina.

 • Święte Triduum Paschalne

  Święte Triduum Paschalne

  W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywać największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

 • Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu w roku B

  Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu w roku B

  W dzisiejszej Ewangelii padają trzy bardzo ważne zdania, nad którymi warto dłużej się zastanowić.  „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Do uczniów Jezusa przychodzą poganie, którzy chcą ujrzeć Nauczyciela z Nazaretu. Można zapytać się o wiele rzeczy: czy ja chcę Go widzieć w moim życiu? Co robię, by Go dostrzec w subtelnych znakach codzienności? Czy uczę się…

Scroll to Top