[obi_yearly_archive title=” „]

 • Pielgrzymując do Matki…

  Pielgrzymując do Matki…

  Przypadająca w dniu 26 sierpnia Uroczystość MB Częstochowskiej to szczególne święto Jasnogórskiego Sanktuarium. W miesiącu sierpniu liczne grupy pątników przychodzą do stóp Czarnej Madonny, niosąc w sercu wiele różnych spraw i intencji. W tym roku w Warszawskiej Akademickiej  Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę uczestniczyły s. Maria Harokhavik i s. Rozalia Modzelewska. Siostry pielgrzymowały w grupie…

 • Uroczystość ślubów wieczystych w Orliku

  Uroczystość ślubów wieczystych w Orliku

  „Ciebie Boga wysławiamy” za dar powołania naszych sióstr neoprofesek! 19 sierpnia kaplica w Orliku rozbrzmiała uroczystym Te Deum w dniu złożenia wieczystych ślubów zakonnych przez s. Joanę Pietrusiewicz, s. Jonaszę Herman, s. Oliwię Kubaszowską, s. Faustianę Kulas i s. Gaudię Rekowską.

 • Rozważanie na XX niedzielę zwykłą w roku A

  Rozważanie na XX niedzielę zwykłą w roku A

  W Ewangelii niedzielnej Jezus jak zawsze chce nas pokrzepić swoim słowem – pokarmem duszy. Pochylmy się z uwagą nad tym, które kieruje do nas w XX niedzielę zwykłą w roku A.

 • Rozważanie na XIX niedzielę zwykłą w roku A

  Rozważanie na XIX niedzielę zwykłą w roku A

  „Panie, jeśli to ty jesteś…”  (Mt 14, 22-33). Dzisiejsza scena z Ewangelii rozgrywa się zaraz po nakarmieniu tłumu ludzi chlebem. Byliśmy świadkami ogromnego cudu – rozmnożenia kilku bochenków chleba, i razem z uczniami idziemy, by trochę odpocząć, nabrać dystansu do otaczającego świata, do tego, co dzieje się w naszym życiu. Znajdźmy chwilę czasu, by spotkać…

 • Odnowienie ślubów w Święto św. Klary

  Odnowienie ślubów w Święto św. Klary

  W dniu 11 sierpnia w kalendarzu liturgicznym widnieje wspomnienie św. Klary z Asyżu, w Rodzinie Franciszkańskiej obchodzone jako Święto, a w klasztorach Sióstr Klarysek – jako Uroczystość. W tym dniu w kaplicy Domu Prowincjalnego dwie najmłodsze siostry juniorystki – s. Lidia i s. Barbara – odnowiły na kolejny rok swoją profesję zakonną.

 • 165. rocznica narodzin dla Nieba naszej Założycielki

  165. rocznica narodzin dla Nieba naszej Założycielki

  „Żyjmy jako prawdziwe dzieci świętego Franciszka, a wtedy Bóg się o nas zatroszczy” – 7 sierpnia przypada rocznica śmierci Matki Magdaleny Damen, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.

 • Rozważanie na Święto Przemienienia Pańskiego w roku A

  Rozważanie na Święto Przemienienia Pańskiego w roku A

  „Uczniowie bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: <<Wstańcie, nie lękajcie się!>>” /Mt 17,6-7/. Zapraszamy do rozważania Ewangelii na Święto Przemienienia Pańskiego, które przypada w tę niedzielę.

 • Zakończyła się III seria rekolekcji ze św. Franciszkiem

  Zakończyła się III seria rekolekcji ze św. Franciszkiem

  W Orliku zakończyła się trzecia seria ośmiodniowych rekolekcji w dynamice lectio divina, które Siostry przeżywały w szczególnej bliskości świętego Franciszka z Asyżu, medytując teksty ewangeliczne, które w życiu Serafickiego Ojca odegrały szczególnie ważną rolę. W tym czasie pustyni posługę głoszenia Słowa oraz towarzyszenia duchowego pełnili Bracia Kapucyni: Michał Deja i Piotr Wardawy oraz ks. Janusz…

 • Zaproszenie na spotkanie dla małżeństw

  Zaproszenie na spotkanie dla małżeństw

  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla małżeństw, które tym razem odbędzie się we Wielu, w Ośrodku Wypoczynkowym eFKa. Podczas spotkania weźmiemy pod lupę przysięgę małżeńską ;).

Scroll to Top