[obi_yearly_archive title=” „]
-

Franciszkański dzień skupienia w Więcborku i Orliku
Kolejne, ostatnie już dwa spotkania formacyjne dla sióstr odbyły się w dniach 27 lutego w Więcborku i 28 lutego w Orliku. Temat: „Idziemy drogą franciszkańskiego charyzmatu. Codzienne nawracanie się według św. Franciszka z Asyżu” przybliżył ponownie o. Ambroży Okroy OFM. Oba spotkania zgromadziły liczne grono sióstr z okolicznych wspólnot, dla których był to cenny czas…
-

Przygotowanie do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego s. M. Adelgund Tumińskiej
W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2026 roku, Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna ogłosił zamiar rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego siostry Marii Adelgund (Kunigundy) Tumińskiej. Franciszkanka poniosła śmierć męczeńską w 1945 roku w Chojnicach, oddając życie w obronie kobiet przed żołnierzami Armii Czerwonej.
-

Franciszkański dzień skupienia w Niepokalanowie
17 stycznia odbyło się kolejne już spotkanie formacyjne dla naszych sióstr. Tym razem było to urocze maryjne miejsce – Niepokalanów.
-

S. Gabriela przekroczyła próg wieczności
Dnia 6 stycznia 2026r. o godzinie 8 rano w klasztorze w Orliku odeszła do Pana siostra M. Gabriela Kręcka, Franciszkanka od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Uroczystości pogrzebowe ś.p. siostry Gabrieli będą miały miejsce w sobotę 10 stycznia w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku – o godz. 11:00 Msza Święta, a przed nią różaniec w intencji…
-

Franciszkański dzień skupienia dla sióstr w Częstochowie
3 stycznia w naszym domu zakonnym w Częstochowie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne sióstr. Poprowadził je dla nas o. Ambroży Okroy OFM, który przybliżył nam temat nawrócenia w oparciu o życie i pisma św. Franciszka z Asyżu.
-

Zimowe spotkanie junioratu
W dniach 27-30 grudnia w Domu Prowincjalnym w Orliku odbyło się zimowe spotkanie sióstr juniorystek w ramach formacji zakonnej, które poprowadził dla nich o. Archanioł Borek OFM.
-

Z Bożym Błogosławieństwem na kolejny rok!
Drodzy nasi Bliscy, Darczyńcy i Przyjaciele! Z ogromną wdzięcznością, na progu nowego 2026 roku, pragniemy podziękować Wam za Wszą obecność przy nas oraz za okazywaną nam pomoc, wsparcie i modlitwę, każdemu i każdej z Was z osobna. To także dzięki Wam i dobroci, jaką przez Wasze ręce obdarza nas Dobry Bóg, niesiemy Jego Obecność we współczesny świat…
-

Życzenia bożonarodzeniowe
Przeżywamy radość z narodzenia Chrystusa Pana w Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym obchodząc 2025 lat od Jego narodzin. Jesteśmy pielgrzymami na drodze do zbawienia, poszukującymi nadziei i pokoju w Chrystusie. Dzieląc się radością Bożego Narodzenia, życzymy Wam wszystkim tych darów, które przyniósł na świat Jezus Chrystus, aby nas nimi ubogacić.
-

Spotkanie opłatkowe w Orliku
Dnia 20 grudnia w Domu Prowincjalnym w Orliku odbyło się spotkanie opłatkowe sióstr zakonnych posługujących w diecezji pelplińskiej z księdzem biskupem.









