25 lat życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie…

Pełne wdzięczności „Te Deum” zabrzmiało w orlickiej kaplicy za 25 lat życia ślubami zakonnymi s. Liliany Gliszczyńskiej i s. Edyty Gilmajster. 25 czerwca w klasztorze Sióstr Franciszkanek w Orliku obchodziliśmy radosną uroczystość jubileuszu.

Dziękczynnej Eucharystii, koncelebrowanej przez liczne grono kapłanów, przewodniczył ks. prałat Marian Szczerba, Kanclerz Kurii Metropolitalnej Archdiecezji Częstochowskiej. Główny celebrans wygłosił też homilię, w której przywołał przykłady wierności i odwagi, jaką wykazało się wiele sióstr zakonnych w okresie wojennym, również s. Adelgund Tumińska, franciszkanka. „Co daje siłę do takiej wytrwałości? Tylko Bóg, który jest Miłością”. Kaznodzieja podkreślił, że potrzebna jest nasza odpowiedź dojrzałą miłością. „Nie da się zrealizować swojego życiowego powołania bez tej dojrzałej miłości”, która jest zdolna do poświęcenia i ofiary – tylko taka miłość da nam prawdziwe szczęście. „Do takiej miłości dążymy przez całe nasze życie”, podsumował ks. prałat.

Po homilii Siostry Jubilatki, otoczone modlitwą swoich bliskich i współsióstr, odnowiły profesję zakonną rad ewangelicznych, którą złożyły po raz pierwszy przed 25-ciu laty.

Niech Dobry Bóg, któremu zawierzyły całe swoje życie, umacnia je dalej w dążeniu do doskonałej miłości!

 GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

Scroll to Top