Festyn w Orliku

Dnia 8 sierpnia odbyła się druga edycja Rodzinnego Festynu Sportowo – Charytatywnego w parku przy Domu Prowincjalnym w Orliku. Organizatorami festynu byli: kapelan orlicki o. Arkadiusz Czaja OFM, ks. Damian Drozdowski, proboszcz parafii w Leśnie oraz rodzice ministrantów z Orlika. Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników i gości, zarówno z okolicy, jak i dalszych stron Polski.

Wspólne wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą o godz. 9:00 w Orlickiej Kaplicy, z oprawą muzyczną chóru „Oremus” z Miłakowa. Mimo zapowiadanych wcześniej opadów spotkaniu przez prawie cały czas towarzyszyła piękna pogoda. W organizację festynu czynnie włączyła się lokalna społeczność pomagając m.in. przy ustawianiu stoisk, przy których w czasie festynu można było się częstować smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Liczną publiczność zgromadził zorganizowany turniej piłki nożnej, w czasie którego mecze rozegrały nie tylko drużyny ministrantów z różnych parafii, ale także m.in. policji, straży pożarnej i leśnej, franciszkanów… Uczestnicy wydarzenia świetnie bawili się także dzięki zaproszonym artystom, min. Mistrzowi Iluzji „Oriano” oraz wicemistrzom Międzynarodowego Festiwalu Iluzji „Duo Paulo”. Festyn uświetnił także koncert p. Krystyny Giżowskiej. Wydarzenie wsparło wielu dobroczyńców i patronów. W czasie trwania imprezy był też otwarty punkt szczepień przeciw covid-19.

Podczas festynu były prowadzone różne konkursy, zabawy, licytacje. Cały dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu chorych dzieci z okolic Orlika i wsparcie ministranckiej drużyny piłkarskiej przy klasztorze sióstr. 

Scroll to Top