„Jubilate Deo” w Chojnicach

Radosny śpiew dziękczynienia rozbrzmiał w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnicach, gdzie 10 czerwca podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 11:00 uwielbialiśmy Boga za dar powołania siostry Felicji Berendt z okazji jubileuszu 60-lecia zakonnej profesji.

Jubileuszową Liturgię koncelebrowało trzech kapłanów: ks. Tomasz Rychłowski, wikariusz parafii św. Elżbiety w Gniewie, Eucharystii przewodniczył ks. Szymon Gwardzik, wikariusz parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z chojnickiej Bazyliki, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Mońko, proboszcz parafii MB Fatimskiej w Chojnicach, podkreślając, że ten jubileusz jest pięknym świadectwem stałości i wierności dla współczesnego świata. Na wspólne dziękczynienie przybyły także Siostry Franciszkanki z okolicznych wspólnot w Chojnicach i Orliku oraz z Warszawy i Więcborka.

W czasie Mszy Świętej jubilatka w obecności s. Majelli Lizińczyk, Przełożonej Prowincjalnej, i pozostałych współsióstr odnowiła swoją profesję zakonną. Po zakończonych obrzędach przyszedł czas na dalsze świętowanie diamentowego jubileuszu przy wspólnym stole.

Scroll to Top