Orlik: rekolekcje „Zobaczyć siebie w oczach Boga”

W dniach 8-10 czerwca odbyły się w Orliku rekolekcje dla osób dorosłych, których temat brzmiał: „Zobaczyć siebie w oczach Boga. Droga z Zacheuszem”. Poprowadził je ks. dr Mirosław Piskozub, wikariusz parafii archikatedralnej w Gdańsku Oliwie i wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Rekolekcje rozpoczęły się w Uroczystość Bożego Ciała po południu zawiązaniem wspólnoty wśród uczestników i konferencją wprowadzającą. W całości lub części programu wzięły łącznie udział 24 osoby.

Program rekolekcji składał się m.in. z konferencji przygotowanych przez ks. Mirosława, które stopniowo wprowadzały uczestników w różne aspekty spotkania Jezusa z celnikiem Zacheuszem oraz pogłębiały ich znaczenie dla osobistego rozwoju i relacji z Bogiem. Ten piękny czas zaowocował licznymi przemyśleniami oraz bliskimi więziami, jakie zrodziły się między uczestnikami rekolekcji przebiegających w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze.

W planie było też oczywiście wiele czasu na modlitwę osobistą i wspólnotową. Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której towarzyszyło nam także Oblicze Jezusa Miłosiernego, znajdujące się w prezbiterium centralnie za ołtarzem z monstrancją, była dla wielu osób mocnym wydarzeniem, pozwalającym odkryć i doświadczyć pełnego miłości spojrzenia Boga.

Kończącym się rekolekcjom towarzyszyła ogromna wdzięczność za ten błogosławiony czas zatrzymania w codzienności i ponownego zbliżenia do Boga. Oby owoce tego duchowego wydarzenia wzrastały dalej!

Scroll to Top