Jubileusz ślubów zakonnych

15 sierpnia stał się dniem dziękczynienia i uwielbienia Boga za dar 25 i 50 -lecia ślubów zakonnych sióstr: Małgorzaty, Judyty, Kasjany i Izabeli oraz S. Aleksandry i Bożeny.

Uroczystej mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Bp Arkadiusz Okroj wraz z Ks. Bp Józefem Szamockim. W homilii Ks. Bp Okroj nawiązał do uroczystości Wniebowzięcia NMP i ukazał Maryję jako wzór realizacji misji Boga. Jubilatki podobnie jak Maryja rozeznawały swoją misję, poszły za głosem Boga i dziś wraz z Nią wyśpiewują Bogu Magnificat. Ks. Biskup podkreślał, że duchowość franciszkańska  opiera się na Słowie Bożym, gdyż  św. Franciszek z kawałków Ewangelii zredagował Regułę – sposób życia dla siebie, dla swoich braci i sióstr. To własnie żywa relacja ze Słowem Bożym ma moc zmieniać nasze patrzenie, nasze życie i nawrócenie. Po homilii siostry jubilatki odnowiły śluby zakonne.

GALERIA JUBILEUSZOWA

Link do transmisji online z uroczystości

W radosnym dziękczynieniu siostrom jubilatkom towarzyszyła najbliższa rodzina i przyjaciele, kapłani, licznie przybyły również Siostry Franciszkanki z różnych wspólnot z Polski i zagranicy.

Niech Bóg błogosławi jubilatkom na dalszej drodze życia radami ewangelicznymi. Jubilate Deo!

Scroll to Top