Letnie spotkanie sióstr juniorystek

W dniach od 27 czerwca do 10 lipca w Orliku odbywał się letni zjazd sióstr juniorystek. Dwutygodniowe spotkanie w ramach formacji zakonnej było dla nas, jak zawsze, długo wyczekiwanym wydarzeniem.

Pierwsze siedem dni przeżyłyśmy w skupieniu rekolekcyjnym rozważając konferencje, które wygłosił nam o. Maksymilian Stępień OSPPE. Wędrując razem z nami przez stronice Pisma Świętego ojciec podzielił się również swoim świadectwem życia z Jezusem. W ciągu każdego miałyśmy okazję do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, a ostatniego wieczoru o. Maksymilian poprowadził adorację z modlitwą o uzdrowienie. Skupienie zakończyłyśmy 4 lipca odnowieniem ślubów zakonnych podczas porannej Mszy Świętej.

W drugim tygodniu mistrzyni junioratu, s. Majella Lizińczyk, poprowadziła dla nas konferencje dotyczące ślubu posłuszeństwa. Po południu dzieliłyśmy się w małych grupach własnym doświadczeniem przeżywanego w codzienności posłuszeństwa. Wykłady poprowadziła dla nas również s. Joana Pietrusiewicz dzieląc się z nami wiedzą nt. ochrony dzieci i młodzieży. Dzięki życzliwości s. Luciany Ciesielskiej i s. Kalisty Lesman mogłyśmy dowiedzieć się co nieco o pracy archiwistki. 7 lipca udałyśmy się w pieszej pielgrzymce na Kalwarię Wielewską w intencji nowych powołań i wspólnie odprawiłyśmy Drogę Krzyżową. Ten dzień zakończyłyśmy wspólnym ogniskiem i tańcami. Na zakończenie naszego letniego junioratu przywitałyśmy nową siostrę mistrzynię – s. Urszulę Rostankowską.

Letni juniorat był dla nas czasem, w którym miałyśmy przestrzeń na umocnienie więzi z Jezusem Eucharystycznym, głębsze zastanowienie się nad swoim powołaniem i byciem razem we wspólnocie.

s. Serafina Ligocka

Scroll to Top