„Od-nowa z Maryją” – Oaza Ducha Świętego w Orliku

W dniach 16-18 września już po raz drugi trójmiejska wspólnota „Młodzi i Miłość” gościła w naszym klasztorze przeżywając weekendową Oazę Ducha Świętego – tym razem pod hasłem „Od-nowa z Maryją”.

Młodzi z Trójmiasta (i nie tylko) w liczbie 17 osób przeżywali spotkanie przyglądając się Maryi i ucząc się od niej wiary, nadziei i miłości. Towarzyszyli im w tym czasie duszpasterze: ks. Zbigniew Drzał, opiekun wspólnoty i proboszcz parafii św. Joachima i Anny w Gdańsku-Letnicy oraz ks. Arkadiusz Kosznik, wikariusz parafii NSPJ w Gdyni i były członek wspólnoty. Konferencje dla uczestników poprowadziła Renata Biała, teolog i mariolog, a także liderka wspólnoty „Ogród Maryi” z Krakowa.

W planie Oazy była wspólna Eucharystia, modlitwa, konferencje, czas na skorzystanie ze spowiedzi, a także przestrzeń do indywidualnej refleksji i integracji wspólnotowej. W sobotni wieczór, podczas Mszy Świętej, była okazja do przyjęcia Szkaplerza, a po niej modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Czas rekolekcji podsumowała godzina świadectw w niedzielne przedpołudnie. Uczestnikom Oazy życzymy wielu obfitych owoców tego czasu, a nade wszystko pięknej i głębokiej więzi z Maryją!

Scroll to Top