Orlik: Oaza Ducha Świętego

„Wspólnotowość Kościoła” – to temat Oazy Ducha Świętego, którą przeżywała w Orliku młodzież z Trójmiasta, należąca do wspólnoty „Młodzi i Miłość”. W dniach 10-12 grudnia zgromadzili się, by wspólnie przejść drogę rekolekcji w klimacie modlitwy i słuchania siebie nawzajem.

Oazę rozpoczęła się w piątkowy wieczór Eucharystia i adoracja. Intensywny program spotkań, obejmujący wspólną modlitwę Słowem Bożym, spotkanie przy stole Eucharystycznym i konferencje tematyczne, nie zapomniał ująć także czasu na wspólną rekreację i zawiązanie wspólnoty, by lepiej się poznać. W trakcie Oazy odbyło się także spotkanie synodalne grupy, by odpowiadając na wezwanie Kościoła wsłuchać się wspólnie w głos Ducha Świętego. W sobotni wieczór młodzi uczestniczyli w adoracji w kościele parafialnym we Wielu, gdzie konferencję pt. „Nasze ubóstwa”, o ubóstwie ludzi XXI wieku wygłosił ks. Zbigniew Drzał, opiekun duchowy wspólnoty.

Dla wielu z uczestników to wydarzenie było umocnieniem w wierze i impulsem do jeszcze pełniejszego otwierania się na działanie Ducha Świętego. Oby ten piękny czas owocował jeszcze długo w ich sercach!

Zdjęcie za: fb/MłodziiMiłość

Scroll to Top