Radujmy się z przyjścia Odkupiciela!

Na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego, w 800-lecie pierwszego żłóbka, który zbudował w Greccio święty Franciszek w Boże Narodzenie 1223 roku pragniemy życzyć Wam wszystkim głębokiej radości i nadziei płynącej z faktu, że Zbawiciel stał się jednym z nas, a Jego przyjście w ludzkim Ciele na zawsze już odmieniło losy świata.

„Żłóbek został stworzony, by przywieść nas do tego, co ważne: do Boga, który przychodzi, aby zamieszkać pośród nas. Dlatego też ważne jest spojrzenie na żłóbek, ponieważ pomaga nam zrozumieć to, co się liczy.”
Papież Franciszek

Święty Franciszek z Asyżu, mając tę intuicję 800 lat temu, chciał współczesnym jemu stworzyć przestrzeń do zatrzymania i zadziwienia nad tajemnicą Wcielenia. Niech i dla nas w tym roku jubileuszu będzie to okazja, by Boże Narodzenie stało się wydarzeniem, które w swej ciszy i prostocie głęboko nami wstrząśnie, zachwyci i przemieni nas i nasze rodziny – Emmanuel, Bóg z nami, już przyszedł i to Jego Narodzenie towarzyszy nam każdego dnia.

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz  by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

Naszymi życzeniami dla Was, odwiedzających naszą stronę i dla wszystkich naszych przyjaciół, dobroczyńców, rodzin i bliskich, niech będą słowa uroczystego błogosławieństwa, które słyszymy podczas Liturgii tej Uroczystości:

Bóg nieskończenie dobry przez wcielenie swojego Syna rozproszył ciemności świata i przez Jego narodzenie napełnił światłem ten najświętszy czas, niech oddali od was ciemności grzechu i oświeci wasze serca światłem łaski.

Bóg, który posłał Aniołów, aby zwiastowali pasterzom wesołą nowinę, niech napełni wasze dusze swoją radością i uczyni was głosicielami Ewangelii. 

Bóg, który przez wcielenie swojego Syna związał ziemię z niebem, niech wam udzieli darów pokoju i swojej miłości, abyście się stali uczestnikami społeczności Świętych w niebie.

Amen.

Siostry Franciszkanki

Scroll to Top