S. Mirona Turzyńska – Ambasadorem Kultury Chrześcijańskiej

W Człuchowie odbyła się II Gala Rodziny Kolpinga, podczas której wręczono statuetki „mecenasa i ambasadora kultury chrześcijańskiej”. W uroczystościach udział wziął także biskup Ryszard Kasyna.

Troska o rodzinę, propagowanie wartości katolickich i wspieranie lokalnych społeczności – to tylko niewielka część tego, czym na co dzień zajmują się „Rodziny Kolpinga”. Stowarzyszenie katolickie liczy 470 tys. osób działających w 61 krajach. W Polsce istnieją 43 rodziny, w których działa ponad 1000 osób. Jednym z najmłodszych jest stowarzyszenie w Człuchowie.

Uroczystości, które odbyły się w Człuchowie, to podsumowanie dotychczasowej działalności człuchowskiej rodziny. Według biskupa Ryszarda Kasyny pomoc drugiemu człowiekowi to obowiązek każdego katolika. Po uroczystej Mszy świętej rozpoczęła się nie mniej uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia między innymi osobom, które pomagały seniorom w trakcie pandemii. Po gali jej uczestnicy udali się do nowo otwartego Centrum Pasji.

Choć stowarzyszenie działa w Człuchowie zaledwie od kilku lat, to już jest przykładem dla rodzin na całym świecie.
Dzięki społecznikom udało się stworzyć szereg wydarzeń takich jak „Katolicy na Ulicy” czy „ Bal Świętych”, które każdego roku gromadzą dziesiątki tysięcy osób z całego kraju.

Mecenasem Kultury Chrześcijańskiej został koszaliński oddział Totalizatora Sportowego, zaś ambasadorem Kultury Chrześcijańskiej – franciszkanka s. Mirona Turzyńska z Orlika.  Te dwie statuetki były najważniejszymi z wielu, jakie wręczono w czasie uroczystości w człuchowskim zamku.

Za: TVP Gdańsk 3

Scroll to Top