Sesja naukowo-katechetyczna w Częstochowie

W Częstochowie w dniach 2-3 kwietnia odbyła się Sesja naukowo-katechetyczna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych dla sióstr katechetek. Wzięło w niej niej udział kilka naszych sióstr.

Zaczęłyśmy od warsztatów prowadzonych metodą bibliodramy przez p. Beatę Chrudzińską. Dzięki nim mogłyśmy doświadczyć wejścia w role z tekstu biblijnego o synu marnotrawnym.

Kolejnym punktem był wykład z siostrą Małgorzatą Borkowską OSB. Zachęcała nas do wkładania wysiłku w tworzenie twórczej katechezy, która będzie żywa, dzięki naszej relacji z żywym Bogiem.

Następnie w mniejszych grupach odbyły się warsztaty z twórczego myślenia na lekcjach religii, które prowadził p. Grzegorz DiłanianS. Benedykta Bauman OP podzieliła się z siostrami swoja pasją – teatrem odwołując się do swoich doświadczeń. W grupach odkrywałyśmy scenki sytuacyjne z metodą stop klatki. W ostatnim dniu mszę świętą w naszej intencji odprawił na Jasnej Górze ks. bp Szymon Stułkowski.

Był to dla nas czas dzielenia się swoimi doświadczeniami w posłudze katechetycznej, szukania nowych rozwiązań jak i poznania nowych metod praktycznych, które wykorzystamy w naszej pracy katechetycznej.

s. Serafina

Scroll to Top