Diecezjalny Dzień Młodych w Kościerzynie

W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br. w Kościerzynie miało miejsce diecezjalne spotkanie  dla młodzieży. Wydarzeniu przewodniczył ordynariusz, bp Ryszard Kasyna. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej zgromadziło się blisko 3 tysiące młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej, których nie wystraszyła kapryśna pogoda.

Po przerwie spowodowanej pandemią powrócono do wiosennego spotkania młodzieży, które nawiązuje do zapoczątkowanych przez św. Jana Pawła II dni młodych katolików na rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Po wysłuchaniu Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy i poświęceniu palm uczestnicy uroczystości przeszli ulicami kaszubskiej Kościerzyny na plac Jana Pawła II przy Sanktuarium Królowej Rodzin, gdzie miała miejsce celebracja mszy świętej.

Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna prosił młodych, „żeby nie zatracić relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem”. Hierarcha zachęcał młodzież: „żyj z pasją”. W nawiązaniu do pandemii i związanej z nią stagnacji, biskup postulował aktywność, aby przeciwstawić się „narastającej u młodych depresji” oraz wyraził nadzieję, że młodzież „obudzi się” w ramach struktur parafialnych i różnych grup formacyjnych.

W homilii bp Kasyna prosił również młodzież, aby z przekonaniem przyjęła Osobę i naukę Jezusa i poszła z doświadczeniem wiary do swoich rówieśników: „liczę na wasze świadectwo”, dodał.

Po Mszy św. i poczęstunku uczestnicy spotkania wzięli udział w koncercie ewangelizacyjnym w wykonaniu zespołu „Jastra”. Jednocześnie dla chętnych była okazja do spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Za: Radio Głos

Scroll to Top