Spotkanie formacyjne dla sióstr w Bysławku

W dniach 19-21 stycznia w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Bysławku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne dla sióstr naszej prowincji.

Wśród pól niedaleko Tucholi w bardzo ciekawym historycznie (przynajmniej od XIV wieku), choć wyglądającym na niepozorną wieś Bysławku, zgromadziły się Siostry Franciszkanki zaproszone przez Komisję Formacyjną. Ks. dr Radosław Karczewski od 19 do 21 stycznia przybliżał im teologiczne i duchowe prawdy związane z gościnnością.  

Okazało się, że to sam Pan Bóg jest dla nas wzorem tej cnoty. Mało tego, okazało się, że droga, by ją posiąść prowadzi przez: osamotnienie, samotność i osiągnięcie dojrzałości, która pozwala mi przyjmować drugą osobę nie dlatego, by zaspokoić jakąś swoją potrzebę, ale by rzeczywiście widzieć potrzeby tej osoby. Ostatecznie zaś mamy ugościć samego Pana Boga i doprowadzić do sytuacji, w której będzie On rzeczywistym gospodarzem naszej duszy.

Wszystkie te mądre treści były nam podane z humorem, w żywy sposób i zilustrowane nie tylko dziełami sztuki, lecz także rzeczywistą gościnnością, przejawiającą się w możliwości zwiedzania zabytków, przebywania w dobrych warunkach noclegowych i spożywania fantastycznych smakołyków, za które jesteśmy wdzięczne wszystkim współpracownikom Księdza Radosława, jemu samemu i s. Celinie.

Dziękujemy też naszej Komisji Formacyjnej za zorganizowanie tego spotkania.

Uczestniczki

Scroll to Top