Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Orliku

W czwartek w Kościele katolickim przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Centralnym punktem obchodów tej uroczystości w Polsce jest Msza Święta i procesja eucharystyczna. Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

„Święto Bożego Ciała odznacza się w sposób szczególny tradycją niesienia Najświętszego Sakramentu w procesji – jest to gest bogaty w znaczenie. Niosąc Eucharystię ulicami i placami, chcemy zanurzyć Chleb, który zstąpił z nieba, w codzienności naszego życia; chcemy, aby Jezus szedł tam, dokąd my idziemy, żył, gdzie my żyjemy.” – Benedykt XVI

Podobnie jak we wielu miejscowościach w całej Polsce, również w Orliku tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 9:00 odbyła się procesja do czterech ołtarzy, które znajdowały się w przyklasztornym parku. Procesję poprowadził kapelan sióstr, o. Arkadiusz Czaja OFM. Jak co roku wierni tłumnie przybyli na tę niecodzienną procesję, by wraz z Siostrami Franciszkankami publicznie oddać wiarę i cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Kilka zdjęć z Uroczystości Bożego Ciała

Scroll to Top