Więcbork: Radość dzielona podwójną radością

W okresie Bożego Narodzenia mieszkańcy Domu Seniora im. Św. Franciszka w Więcborku, prowadzonym przez Siostry Franciszkanki mieli wiele okazji do radosnego świętowania czasu narodzenia Syna Bożego. Najpierw odwiedziły ich dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Więcborku. Zaprezentowały pięknie przygotowane jasełka, które pozwoliły po raz kolejny pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Był to czas pełen wzruszeń i wspólnego śpiewu kolęd.

Kolejnego dnia sala zajęciowa przemieniła się w kawiarenkę, gdzie Seniorzy razem z siostrami i opiekunami żegnali Stary Rok a witali Nowy Rok. Krótka scenka z udziałem Starego i Nowego Roku, wprowadziła w sylwestrowy nastrój, a później to już się działo !!!

6 stycznia, Trzej Królowie w drodze powrotnej z Orszaku w Sępólnie, postanowili odwiedzić Dom Seniora. Przybyli na Alpakach i przywieźli ze sobą dary. Wiele radości Seniorom dostarczyło spotkanie z cudownymi zwierzętami jakimi są Alpaki. Nie było końca głaskania, przytulania i dokarmiania.

Chciałoby się śpiewać: to nasze święto nie może się skończyć i nie skończy się! Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili naszym mieszkańcom tyle radości.

Siostry Franciszkanki

Scroll to Top