Więcbork: Świetlica Matki Magdaleny pielgrzymuje do Górki Klasztornej

W ciągu ostatniego miesiąca panie uczęszczające na spotkania Świetlicy im. Matki Magdaleny w Więcborku wraz z siostrą Józefą dwukrotnie nawiedziły Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej. Ostatni wyjazd pielgrzymkowy był jednocześnie zwieńczeniem cotygodniowych spotkań przed przerwą wakacyjną.

20 czerwca jako uczestniczki Świetlicy M. Magdaleny Damen miałyśmy ostatnie spotkanie przed wakacjami. Udałyśmy się razem po raz kolejny do Górki Klasztornej na Eucharystię w naszej intencji i w intencji zmarłych uczestniczek Świetlicy. Po niej wróciłyśmy do naszej siedziby – „Domku M. Magdaleny” przy klasztorze Sióstr w Więcborku na wspólny uroczysty obiad i kawę z deserami lodowymi, po których tradycyjnie się modliłyśmy. Żegnałyśmy się z nadzieją na szybki powrót do wspólnych spotkań od września. 

s. Józefa

Poprzednia pielgrzymka miała miejsce 19 maja. Wzięły w niej udział prawie wszystkie osoby uczęszczające do Świetlicy Matki Magdaleny. W Górce Klasztornej, którą nawiedziły, mieści się najstarsze Sanktuarium Maryjne w Polsce.

W miejscu tym swoją posługę pełnią Misjonarze Świętej Rodziny. Jeden z kapłanów oprowadził grupę po terenie Sanktuarium opowiadając o historii powstania kultu Matki Bożej w tym miejscu i wielu ciekawych wydarzeniach związanych z istnieniem sanktuarium po dziś dzień.

Nadarzyła się też okazja, by uczestniczyć w odsłonięciu Cudownego Obrazu MB Góreckiej. Momentem kulminacyjnym była wspólna Eucharystia. Znalazł się też czas na zakupienie pamiątek i radość przy stole podczas wspólnego posiłku oraz spacer po ogrodzie. 

Scroll to Top