Wycieczka koła misyjnego i scholi z Orlika

W sobotę 17 czerwca dzieci i młodzież należące do parafialnego ogniska misyjnego w Leśnie oraz scholi „Boże owieczki” działającej przy klasztorze w Orliku wraz z rodzicami i opiekunami udały się na wycieczkę do Gdyni.

W programie wycieczki zaplanowano m.in.: spotkanie z misjonarzem z Kenii w Sekretariacie Misyjnym Braci Mniejszych Konwentualnych w parafii św. Antoniego w Gdyni. Radosny i pełen energii ojciec George opowiedział dzieciom co nieco o życiu w krajach misyjnych oraz zachęcił młodych, by we własnych rodzinach i środowiskach pielęgnowali ducha życzliwości, miłości i wdzięczności, bo od tego zaczyna się prawdziwa praca misyjna. Po spotkaniu każdy oczywiście chciał mieć zdjęcie z Ojcem misjonarzem,

Wspólną Mszę Świętą w intencji dzieła misyjnego Kościoła oraz członków koła misyjnego, scholi i ich rodzin zakończyła się pierwsza część wyprawy.

Następnie przyszła kolej na zwiedzanie okrętu wojennego ORP „Błyskawica”, pyszny obiad, podziwianie cudów morskiej natury w Akwarium Gdyńskim, a na koniec integracyjne ognisko oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Radość z  tego wspólnego wyjazdu wyśpiewywaliśmy całą drogę powrotną w autokarze.

Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu Siostrom Franciszkankom z Orlika, ks. proboszczowi Damianowi Drozdowskiemu i wszystkim osobom, które nas wsparły, a za bezpieczny przejazd autokarem p. Tomaszowi Ossowskiemu z Brus.

Uczestnicy wycieczki do Gdyni

Kilka zdjęć z wyjazdu

Scroll to Top