XI „Przystań” w Pelplinie

17 czerwca odbyła się w Pelplinie XI edycja spotkania dla młodych z diecezji pelplińskiej pod nazwą „Przystań – warsztaty dla duszy”.

Młodzież mogła podczas spotkania wziąć udział w szerokiej ofercie warsztatów, takich jak: Jak rozważać Boże Słowo? Jak adorować Pana Jezusa? Jak dobrze przygotować się do spowiedzi św.? Jak rozeznawać życiowe powołanie? oraz muzycznych, tanecznych, medialnych, rękodzielniczych, w grze terenowej i sportowych. W trzech grupach warsztatowych można było spotkać wśród prowadzących Siostry Franciszkanki z Orlika.

Po obiedzie miał miejsce program modlitewny. Rozpoczęła go Koronka do Miłosierdzia Bożego, rachunek sumienia oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi św. 

Centralnym punktem dnia była Msza święta w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. 

Po Mszy świętej odbył się dwugodzinny koncert ewangelizacyjny prowadzony przez zespół „Na cały głos”. W tegorocznej edycji „Przystani” wzięło udział ponad 2 tysiące młodzieży z różnych zakątków diecezji pelplińskiej.

Za: Radio Głos

Scroll to Top