Zakroczym: II spotkanie formacyjne dla sióstr

W dniach 24-26 luty w Zakroczymiu odbyło się II tegoroczne spotkanie formacyjne dla sióstr Franciszkanek po ślubach wieczystych w ramach zakonnej formacji stałej. Wzięły w nim udział 32 siostry. Spotkanie, jak poprzednio, odbyło się w Centrum Duchowości „Honoratianum, prowadzonym przez Braci Kapucynów prowincji warszawskiej.

W piątek 24 lutego zjechałyśmy się do Zakroczymia, aby w siostrzanej wspólnocie przeżyć spotkanie formacyjne. Temat spotkania „Otwarte na życie” stał się dla nas okazją do pochylenia się nad tajemnicą własnego życia. Doświadczałyśmy, że jesteśmy w oczach Boga bezcenne i ukochane. Że każda z nas jest darem dla Boga, dla siebie i dla wspólnoty.

W podejmowaniu tej refleksji towarzyszyli nam psycholog – s. Władysława Krasiczyńska CSSJ i trener Focusingu – br. Piotr Wardawy OFMCap. W naszych sercach naprawdę wiele się działo! Podczas modlitwy, ćwiczeń warsztatowych, wspólnych posiłków, przerw na kawę i rekreacji towarzyszyły nam radość z bycia razem i wdzięczność za możliwość przeżycia siostrzanego spotkania.

„Oto jak dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem” /Ps133/ – przekonałyśmy się o tym osobiście.
Niech Bóg będzie uwielbiony!

Uczestniczka

Scroll to Top