Zapraszamy na VI edycję EDK

Już po raz szósty odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w Dziemianach. To ogromne wyzwanie dla ciała i ducha. Samotna, nocna wędrówka, ok. 40 km do przejścia i cisza mogą okazać się ważnym przeżyciem duchowym, zmieniającym życie. Poprzednie edycje EDK pokazały, że jeśli raz się zaryzykuje i zrobi coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, to zwiększa się możliwość, by znaleźć w sobie inspirację do kolejnych zmian w życiu. Tegorocznym zmaganiom będzie towarzyszył temat: „Rewolucja pięknych ludzi”.

Nie chodzi tylko o to, aby przejść trasę, ale przede wszystkim o to, aby ją pokonać i stać się piękniejszym człowiekiem. Miarą EDK nie są pokonane kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Duchowość EDK opiera się na paradoksie: by znaleźć swoje życie, trzeba je stracić (Mt 16,24-25). Paradoks dokonuje się w momencie, w którym człowiek nie ma już siły i w swej słabości staje w prawdzie przed Bogiem zdając się zupełnie na Niego. Owocem tej modlitwy będzie zmiana życia.

19 marca 2021 r.

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym dniu – 19 marca, w uroczystość św. Józefa, któremu papież Franciszek poświecił 2021 rok. EDK rozpocznie się Mszą św., lub adoracją o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach w intencji wszystkich uczestników.

Trasy:

EDK Dziemiany jak co roku proponuje do wyboru jedną z czterech tras. Trzy z nich wiodą na Kalwarię Wielewską: św. Rity – 55 km (wokół J. Wdzydzkiego), św. Franciszka – 42 km i św. Antoniego – 30 km, oraz trasę św. Jana Pawła II, która prowadzi przez tereny gminy Dziemiany i Lipusz i kończy się w Dziemianach. Zapisy trwają na stronie https://dziemiany.edk.org.pl/

Kilka pomocnych rad:

Osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy również pamiętać, że osoby niepełnoletnie podejmują trasę pod opieką dorosłych. Trzeba zabrać ze sobą prowiant na drogę, odzież w zależności od warunków atmosferycznych, naładowany telefon, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe). Należy zabrać ze sobą własnoręcznie zrobiony krzyż, dobrze mieć kijki do wędrówek pieszych, oraz zapoznać się z przebiegiem i charakterem wybranej trasy, wydrukować jej opis i mapę. Dobrze jest ściągnąć aplikację EDK ze śladem gps i rozważaniami Drogi Krzyżowej. Każdy uczestnik może zaopatrzyć się w pakiet EDK, który w tym roku kosztuje 10 zł. W jego skład wchodzi książeczka z rozważaniami Drogi Krzyżowej oraz magnetyczna zakładka z patronem roku – św. Józefem. Pakiety są już do odebrania u Sióstr Franciszkanek w Orliku lub w Dziemianach ul. Łąkowa 2b.

Bieżące informacje można znaleźć na https://www.facebook.com/DZIEMIANY.EDK

Scroll to Top