Życzenia Wielkanocne i podziękowania

«Chrystus zmartwychwstał! Powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy»

Kochani nasi Przyjaciele, Bliscy i Dobroczyńcy!

Z radosnym śpiewem Paschalnego „Alleluja!” włączamy Was w naszą wielkanocną modlitwę przed Pustym Grobem Zbawiciela i składamy Wam serdeczne życzenia Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zmartwychwstanie Chrystusa jest największą prawdą naszej wiary, która całkowicie odmienia perspektywę, nadając sens życiowym trudom i cierpieniom. Jak mówił nasz święty rodak, papież Jan Paweł II: w naszym życiu konieczny jest krzyż, ale jako droga prowadząca do zwycięstwa miłości. Wszyscy jesteśmy wezwani do złączenia się z ofiarą odkupieńczą Chrystusa, by dzielić z Nim radość zmartwychwstania.

Tej radości i nadziei- większej od jakiegokolwiek smutku, takiej, jakiej świat nie zdoła nam odebrać, dodającej zapału i blasku zwyczajnej codzienności, podnoszącej ze zwątpienia i zniechęcenia – życzymy Wam na każdy dzień. Niech Chrystus zawsze towarzyszy Wam z bliska, jak uczniom idącym do Emaus, by objaśniać Wam miłość Boga Ojca, ukrytą w wydarzeniach codzienności. 

Drodzy nasi Dobroczyńcy!

 Z ogromną wdzięcznością za każde otrzymane dobro, zarówno to materialne jak i duchowe pragniemy z serca złożyć Wam serdeczne „Bóg zapłać!” za wszelkie wsparcie dla nas i dzieł, które prowadzimy.

Bez Waszej pomocy wiele z tego dobra, które Pan działa przez nasze ręce, nigdy by się nie wydarzyło. Otaczamy Was pamięcią modlitewną, życząc wielu Bożych łask, by każdego dnia na nowo „zachwycać się Chrystusowym zmartwychwstaniem” i z tego zachwytu czerpać siły.

Z życzeniami Pokoju i Dobra,

Siostry Franciszkanki

Scroll to Top