Człuchów: festiwal radości chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy”

16 czerwca 2022 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbyła się IV edycja festiwalu radości chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy” w Człuchowie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga.

Festiwal rozpoczął się około godz. 18 na człuchowskim rynku wspólnym polonezem, w którym zatańczyło kilka tysięcy przybyłych mieszkańców i gości, w tym w pierwszej parze ks. bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej. Wydarzenie animował wodzirej Michał Piekarski.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Pokój nieście”. Na znak jedności, wszyscy uczestnicy festiwalu już na początku podzielili się chlebem. Po Polonezie i tańcach integracyjnych wystąpił raper TAU  – Piotr Kowalczyk. Utwory hiphopowe były przeplatanie świadectwami. Następnie na scenie pojawił się 150 osobowy chór pod dyrekcją Przemysława Wojnarowskiego wraz z wokalistami: Aleksandrą Olejnik, Agatą Wietrzycką. Równolegle w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz  modlitwa wstawiennicza w namiocie, gdzie posługiwał m.in.  ks. bp Arkadiusz Okroj.

W spotkaniu uczestniczyły też siostry franciszkanki z Człuchowa oraz Orlika i Chojnic, m. in. niosąc kwiaty w procesji przed Najświętszym Sakramentem. Na festiwalu nie zabrakło naszych wschodnich sąsiadów – mieszkańców Ukrainy. Wspólne świętowanie zakończyło się po godzinie 22.

Scroll to Top