Spotkanie na Polach Lednickich

4 czerwca, już po raz 26., na Polach Lednickich odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod nazwą Lednica2000. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Na krańce świata”. Wydarzenie po dwuletniej przerwie zgromadziło około 20 tysięcy młodych z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło także kilku naszych sióstr.

To co najbardziej urzekło mnie w tegorocznym spotkaniu to wszystko, co składa się na fenomen Lednicy, a więc: radość wspólnoty, entuzjazm młodego Kościoła wyrażony śpiewem i tańcem, ale również modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także sakrament pojednania. Kaplica adoracji stale była pełna młodych, którzy czerpiąc siły od samego Jezusa, mogli Go potem nieść dalej, na krańce świata zgodnie z tegorocznym przesłaniem.

Centralnym punktem wydarzenia była Msza święta sprawowana pod przewodnictwem Prymasa Polski, ks. apba  Wojciecha Polaka. Homilię wygłosił metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, który zwrócił uwagę, iż obecnie krańce świata mogą znajdować się tuż obok nas. Są wszędzie tam, gdzie osoby, od których oddziela nas niezgoda, zranienia czy brak przebaczenia. Jako uczniowie Jezusa jesteśmy posłani właśnie na te współczesne krańce, od których – choć bliskie – często dzielą nas niebotyczne odległości.

s. Faustiana

Scroll to Top