Uroczystości odpustowe na Kalwarii we Wielu

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią tłumy wiernych zebrały się ponownie na Kalwarii w kaszubskim Wielu, by u tronu Matki Bożej Pocieszenia wypraszać potrzebne łaski. Siostry Franciszkanki z klasztoru w Orliku wzięły udział w uroczystościach pielgrzymując razem z parafianami z Leśna na czele z ks. proboszczem Damianem Drozdowskim.

Parafialna pielgrzymka wyruszyła 28 maja około 8:30 spod kościoła w Leśnie. W grupie liczącej aż 200 pątników droga do Wiela upłynęła w atmosferze modlitwy, wspólnego śpiewu i radości z bycia razem. Na miejscu odbyło się tradycyjne powitanie pielgrzymek i Droga Krzyżowa ścieżkami Kalwarii, w której uczestniczyło prawie 6 tys. wiernych.

Następnego dnia uroczystej Eucharystii odprawianej przy ostatniej stacji Kalwarii przewodniczył J.E. bp Ryszard Kasyna, ordynariusz pelpliński. W homilii główny celebrans przypomniał w kontekście słów Jezusa zapowiadającego swoje odejście do Ojca, że „w Bogu jest miejsce dla każdego człowieka”, które przygotował sam Chrystus. Apelował, żeby „naśladować wiarę przodków” oraz „pozwolić się dotknąć prawdzie, że Bóg istnieje, jest dobry i ma dla nas miejsce a Jezus Chrystusa, nasz Brat, oczekuje nas”. 

Za: Parafia Leśno

Radio Głos

Scroll to Top