Sercem przy Słowie – rozważanie na V niedzielę Wielkanocną w roku A

„W Domu Ojca Mego jest mieszkań wiele”… w Ewangelii na V niedzielę Wielkanocną w roku A słyszymy zapewnienie Jezusa, że u Jego Ojca czeka specjalnie zaprojektowane dla nas miejsce. Tymczasem teraz czeka On, byśmy zamieszkali w Jego Słowie, odnajdując w Nim to, co pragnie nam powiedzieć. Zapraszamy do krótkiej medytacji nad tym fragmentem.

„Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.” (J 14,8).

„A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.” (J 14,3).

Zaprosić kogoś do tego, żeby z nim zamieszkać, to nie tylko przecież luźna znajomość, nawet przyjaźń, ale całkowita miłość. Jezus pragnie z nami przebywać i to na stałe, na wieczność… Otrzymaliśmy „wejściówki VIP-owskie” na chrzcie świętym. Mimo zmieniających się okoliczności, to zaproszenie Jezusa jest stałe.


Jednym z problemów może stanowić towarzystwo, jakie tam zastaniemy – sąsiad z góry, koleżanka z pracy, ciocia, z którą była afera spadkowa… Można mieć lekkie wątpliwości, czy rzeczywiście chcemy w to wchodzić :).
Z pomocą jednak przychodzi Filip. On już wie, że w kwestii Nieba, pisanego dużą literą, sprawa nie jest aż tak skomplikowana… Wyznaje: „Pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy…”. Jego serce już rozpoznało, że wszystko wraca na swoje miejsce, kiedy możemy spocząć – odpocząć w ramionach miłości Ojca. Czas się zatrzymuje. W końcu wszystko jest tak, jak miało być od samego początku…


Zostaje nam uchwycić się tego Słowa i przejść z Nim przez wszystkie życiowe zakręty, wichury, oazy i pustynie wpatrując się z ufnością w Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, ofiarującego nam już podpisany duchowy akt notarialny, na którym widnieje nasze imię i nazwisko oraz numer mieszkania w Niebie.

s. Rozalia

TEKST NIEDZIELNEJ LITURGII SŁOWA

Scroll to Top