Sercem przy Słowie – rozważanie na VII niedzielę zwykłą w roku A

„Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.” – w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem pochylamy się nad fragmentem Ewangelii według św. Mateusza. Co mówi nam to Słowo? Zapraszamy do krótkiego komentarza, który niech będzie pomocą do naszej osobistej refleksji nad Bożym Słowem na VII niedzielę zwykłą roku A.

W tym tygodniu wejdziemy w okres Wielkiego Postu. Jest to dobry czas, aby zastanowić się czy rzeczywiście jesteśmy „synami (córkami) Ojca naszego, który jest w niebie?  

To naturalne i dobre, że kochamy swoich bliskich, ale Pan Jezus zaprasza nas na głębiny miłości. Mówi, i swoim życiem pokazuje, że można kochać swoich nieprzyjaciół. Ojciec sprawia, że „słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi”, Syn oddał życie za tych, którzy Go kochali, ale i za tych, którzy na Niego nawet patrzeć nie chcieli.  

Może warto w przededniu Wielkiego Postu przedstawić Jezusowi imiennie tych, których trudno nam kochać, którzy nas ranią i prosić o znalezienie naszych najgłębszych pokładów miłości, aby gdy przyjdzie Poranek Zmartwychwstania, ucieszyć się podobieństwem do Ojca.

s. Lidia

TEKST NIEDZIELNEJ LITURGII SŁOWA

Scroll to Top